ÖNE ÇIKAN TERAPİSTLER

  Tüm Masözleri görmek için tıkla

Thai masajı nedir?

Thai masajı diger adıyla tayland masajının kökleri, uygulamanın kurucusu Shivago Komarpaj, Baba Doktor olarak bilinir. Buda’nın doktoru ve arkadaşıydı. Eski tıbbi metinler, Tay masajı geleneğini korumak için taşa oyulmuştur ve bunlar Bangkok Wat Pho tapınağında duvarlarda görülebilir.

Tay masajının eski bilgisi ve uygulaması, nesillerin bu geleneksel tekniklerden yararlanmaya devam etmesini sağlayarak ebeveynlerden çocuklara aktarılmıştır.

Tay masajı teknikleri, ülkenin hangi bölgelerinde bulunduğunuza bağlı olarak farklılık gösterir. Bugün, bu farklılıklar çoğunlukla uzak bölgelerde bulunmaktadır. Tayland’ın güneyinde vurgu noktaları (enerji hatlarına odaklanarak) üzerinde durulmakta ve Kuzey Tayland’da gerilme vurgulanmaktadır. İnsanlar Tay masajı tekniklerini değiştirerek farklı bölgelerden toplanırlar. Bugün, ticari olarak, Tay masajı hem basınç noktalarını hem de gerilmeyi birleştiriyor.

thai masajı
thai masajı

Taylan masajı dikkat edilmesi gerekenler

Tay masajı derin bir masajdır ve iyi bir terapist keyifli bir deneyim sağlarken, bazı bölgeler kasların sıkılığından dolayı biraz ağrılı hissedebilir .

Thai masajı, sıra dışı olan giyinik bir masajdır. Çok fazla pasif germe var ve terapist vücudunuzu manipüle etmek ve rahatlatmak için avuç içi, önkol, dirsek, diz, ayak ve ayak parmakları kullanıyor.

Kontrendikasyonlar masajı etkileyebilecek sağlık koşullarıdır. Bununla birlikte, bir terapist masajınızı ne zaman uyarlayabilirse, onlar ayarlayacaktır. Thai masajının ana kontrendikasyonları kemik / eklem koşulları, iskelet koşulları, gebelik , varisli damarlar, tromboz, son operasyonlar, yüksek tansiyon ve yaşlı müşterilerdir.

Vücudunuzu rahatlatmak ve uzuvlarınızı gevşetmek, terapistin kilonuzu almasına izin vermek, masajdan maksimum fayda sağlayacaktır.

Thai masajının diğer masajlardan farkı nedir?

Tay yöntemi ritmik bir hareketle basınç noktaları, kas germe ve sıkıştırma kullanır. Tay masajı yaparken terapistler ellerini, ayaklarını, dirseklerini, önkollarını ve dizlerini kullanırlar. giysi üzerine yapılır.

Batı masaj stilleri genellikle bir kanepede yapılır ve uzun, kepçe ve sürekli vuruşlarda doğrudan cilt üzerinde yağ kullanır.

Tayland masajı kas gerginliğini serbest bırakabilir, eklemlerin esnekliğini ve hareketliliğini artırabilir ve nefes almayı iyileştirebilir. Kullanılan teknikler kan dolaşımını artırmaya, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve zihinsel netliği artırmaya yardımcı olabilir.

Bir Tay masajı deneyimi, stres ve kaygıyı hafifletmenize yardımcı olabilir, vücudunuzdaki enerji akışını teşvik eder, enerji seviyelerini ve dayanıklılığı arttırır ve genel bir rahatlama ve esenlik hissini teşvik eder.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir